WhatsApp'tan resmi açıklama geldi!

katma 10 Oca 2021
görünümler 753 138
195

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tepki çeken gizlilik sözleşmesi güncellemesiyle alakalı ilk kez basın açıklaması yaptı. Mesajlaşma servisi basın açıklamasında, işletmelerin müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikasının güncellendiğini belirtti.
shiftdelete.net/whatsapp-gizlilik-sozlesmesi-icin-resmi-aciklama-geldi
WhatsApp’tan güncellenen kullanım koşullarıyla ilgili yapılan bilgilendirme şöyle:
WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz.
Son güncelleme ve bunun kullanıcılarımız için ne anlama geldiğiyle ilgili daha fazla bilgi almak için WhatsApp Yöneticisi Will Cathcart’ın açıklamalarına ve aşağıdaki soru-cevaplara göz atabilirsiniz:
Bu güncelleme WhatsApp’ın Facebook ile olan ilişkisini nasıl etkiliyor?
Bu güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.
WhatsApp olarak insanların gizliliğini korumaya büyük önem veriyor ve gizlilik politikalarını kullanıcılarımız ile paylaşıyoruz. Bir ay boyunca yeni politikayı gözden geçirmeleri için süre tanımak adına kullanıcılarımızla WhatsApp üzerinden bu değişiklikler hakkında doğrudan iletişim kuruyoruz.
Facebook’un bu güncelleme ile WhatsApp mesajlarına erişimi olacak mı?
WhatsApp üzerinden arkadaşlarınızla ve ailenizle yaptığınız görüşmeler ve mesajlaşmalar, uçtan uca şifreleme ile korunur.
Uçtan uca şifreleme, yolladığınız fotoğrafın, ses kaydının, videonun ya da mesajın sadece sizin tarafınızdan ve konuştuğunuz kişi tarafından okunduğunu/dinlendiğini garanti eder.
Üçüncü şahıslar, WhatsApp ya da Facebook bile, bu içerikleri göremez.
Bunun sebebi, uçtan uca şifreleme sayesinde mesajlarınızın bir kilitle güvence altına alınmasıdır ve sadece alıcı ve siz bu kilidi açıp okuma yetisine sahipsinizdir.
Bu güncelleme Türkiye’deki kullanıcılar için ne anlama geliyor?
Tüm kullanıcılar için olduğu gibi, Türkiye’deki kullanıcılar da yukarıda da belirtilen aynı gizlilik, uçtan uca şifreleme ve güvenlik özellikleriyle korunmaya devam ediyor.
WhatsApp’ın bu güncellemedeki amacı nedir?
Çoğu insan WhatsApp'ı arkadaşlarıyla ve ailesiyle sohbet etmek için kullanırken, giderek daha fazla insan WhatsApp aracılığıyla işletmelere de ulaşıyor.
Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına gizlilik politikamızı güncelliyoruz.
Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler.
Bununla birlikte, WhatsApp üzerinden işletmelerle mesajlaşmayı ya da iletişim kurmayı tercih etmeyen kişiler bu değişiklikten etkilenmeyecek.
8 Şubat’ta ne olacak?
Güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor ve insanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.
WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların, yeni hizmet şartlarını 8 Şubat'a kadar kabul etmeleri gerekiyor.
WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların güncel hizmet koşullarını onaylayarak kullanımlarına devam etmeleri mümkün olacaktır.
WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesi dünya genelinde tepkiler neden olmuştu. Türkiye'de de sosyal medyada WhatsAppSiliyoruz kampanyası başlatılmıştı. Alternatif mesajlaşma uygulamalarına yönelen kullanıcılar, güvenlik endişelerini dile getiren paylaşımlar yapmıştı.
#WhatsApp

Discord sunucumuza üye olun ve bizimle iletişimde kalın: bit.ly/SDNDiscordTRdown
Teknoloji videoları ve teknolojiye dair her şey için kanalımıza ABONE Olun ►►goo.gl/ylUFmZ
Tüm İnceleme videolarımızı buradan izleyebilirsiniz
►► goo.gl/IIKYIK
ShiftDelete.Net‘i tüm sosyal ağlarda takip edin ;
Instagram ►► goo.gl/r4AJDv
Facebook ►► goo.gl/k1D1JL
Twitter ►►goo.gl/vTwhws
Google+ ►► goo.gl/6jRF18
ShiftDelete.Net TRdown hesabı, Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinin video kanalıdır.
ShiftDelete.Net ile en yeni teknoloji haberlerine, videolu olarak ulaşabileceksiniz.

ShiftDelete.Net
YORUMLAR  
 • E. A.

  E. A.

  6 gün önce

  Gönderdiğim mesajı okuyamıyorsa bu neyin iznini istiyo!!! ???? O zaman whatsap bir hekır gibi farklı dosyalarıma mı ulaşacak kamera mı açıp beni mi izleyecek??? Ve ilerde mahkemelik olmamak için ön mü alıyor?? Biz sizin izninizi aldık deyip davalardan mı kurtulacak.???

 • Sasa Akca

  Sasa Akca

  9 gün önce

  Zatən siteler hayatımıza giriyiyor kim soyler benim telefonuma girmiyorlar kardeşim bunlar internetin dibi istemiyorsan erişmesin kimse o zaman android ios kullanma sade tel islet bu Kadar yok kulnanmam gerekiyor söylüyorsun o zaman hadi hayırlısı hayatin dosyan konuşmaların olarin zaten elinde bu kadar hadi hayırlısı şimdi yox öncədən smart anlayışı olaylarinda endişe etme gereki vardi

 • Sasa Akca

  Sasa Akca

  9 gün önce

  Ya kardeşim bir kişi kayd oluyorsa sosial üzrə zatən istiyorlarsa hangi apk ios olursa olsun burunlarını durtuyorlar

 • ömer usta

  ömer usta

  10 gün önce

  Mevzuyu anlayamıyor kimse mevzu artık bilgi gizliliğinden çıktı ab ülkeleri ile olan ayrımcılık ve zorla dayatmayla kabul ettirmeye çalışılan bir sözleşmeye Türk milleti boyun eğmez !!!!

 • ömer usta

  ömer usta

  10 gün önce

  Ayrımcılık ve dayatmayı kabul etmeye gerek yok siz niye bu işe karıştınız anlayamadım ab ülkelerine neyse bize de o olucaksa varız yoksa boyun eğmeye gerek yok güle güle whatsap
  Ben kabul etmeyeceğim geri adım atmazlarsa kullanmayacağım

 • Tuğçe Mavi

  Tuğçe Mavi

  10 gün önce

  Pek samimi gelmedi türkiye böyle bir sözleşme öne sürürken diyer ülkelere neden eşitlik değil avrupa amerika olsun onlara değil bu işte bir piyo var

 • Tuğçe Mavi

  Tuğçe Mavi

  10 gün önce

  Acaba güvene bilirmiyiz sanmıyorum navzımızı yokluyorlar güvenini yitirdi vashap

 • Seher Savaş

  Seher Savaş

  10 gün önce

  Cok-da nanay telegram var

 • Ali Çetiner

  Ali Çetiner

  10 gün önce

  Hakkı bey ,o iş bitti,geçmiş olsun...Evet ben bir kişi olarak whatsapp ı kullanmasam ne olur ki diye düşünmeyin.Ben şuan en yakınlarımın hepsine en güvenilir uygulama olan Signal'i yüklettim bile..Yok artık Avrupaya ayrıcalıklı bize ayrıcalıklı...Use Signal

 • hüseyin.

  hüseyin.

  10 gün önce

  ya nasıl kabul edebilir

 • busraa_nur2 İnstgram hesabı

  busraa_nur2 İnstgram hesabı

  11 gün önce

  🙌💃 *WHATSAPI* *SİLENLERİN* *BESTESİ* *;*
  Biz gideriz geri gelmeyiz.
  Bizden sonra kalan kalır.
  Ah ne fayda ah ne fayda.
  🙏 *MARK* *ZUCKERBERGIN* *BİZE* *BESTESİ*
  Gidenler dönmüyor geri
  Sevdanız bir ateş çemberi
  O gittiğiniz günden beri
  Görün ne haldeyim.

 • ŞAHİN KORKMAZ

  ŞAHİN KORKMAZ

  11 gün önce

  BİR TEK WAPSAPMI VAR TÜRK YAPIMI BİO VAR VE İNCELİDİGİMDE BİP WAPSAPBA ON ÇEKER HAVADA KARADA

 • Dj Eltun Officiall

  Dj Eltun Officiall

  11 gün önce

  👍👍👍👍👍👍👍

 • Khgh Dfhjk

  Khgh Dfhjk

  11 gün önce

  Çakkal durumunu özune yaraşdiranlar var hep olub olucaqda.( malesef :

 • Sılanur Torun

  Sılanur Torun

  12 gün önce

  Yani kısacası 8 Şubatta gelen sözleşmeyi kabul ettiğimizde gizliliğimiz yine korunacak dimi?

 • Kübra Çeliköz

  Kübra Çeliköz

  12 gün önce

  benim what's app a olan güvenim zedelendi ya ters köşe yaparsa önceki söylenenlerle şimdiki söylenenler çok farklı madem bişeyi olmuycak önceki gibi koruycak bizi o zaman niye gizlilik sözleşmesi yapıyor ben güvenemiyorum artık bu uygulamaya böyle devam ederse 8 şubattan sonra kullanmıycam

 • Eşref ÖZBEK

  Eşref ÖZBEK

  12 gün önce

  tüm yazışma programları iletişimlerimizden veri elde edip paraya çevirmeye çalışabilir, sorun o değil, sorun bunu "sen bana gebesin artık, beni kullanıyorsan ben de seni kullanırım" diyecek cesareti gösteren zuckerberg çetesine "siktir git lan" diyebilmek. 3 kuruşluk yazışma programını parayla satmaya cesaretleri yok, para için bizim hayatımızı incelemeye alacaklar ve biz de amerikalı avrupalı kabul etmezken "buyur zuck, istersen bi de domalalım" diyeceğiz . İçimizde yunan bayrağı sallayacak çok kişi var malesef.

 • Eşref ÖZBEK

  Eşref ÖZBEK

  12 gün önce

  zukerberge ve türkiyedeki reklamcılarına çakayım. Gizlilik korunuyorsa, neyin iznini istiyorsunuz, signal, telegram vb. neden böyle bir talepte bulunmadı. yahudi zuck, heryerden para kazanmak için saldırıyor, Facebooku kapattım, watsapı kapattım, sıra instagramda.

 • Ayşe Atalik

  Ayşe Atalik

  12 gün önce

  Benim için bilgi paylaşımı hiç problem değil! Problem neden AB ve ABD de aynı sözleşme uygulanmıyor? Bir halt var yani! Kabul etmiyorum. W'up beni çıkarsın. Kendim çıkmayacağım!

 • Şükrü Çakır

  Şükrü Çakır

  12 gün önce

  Evet yaptım pişman değilim

 • Ömer koca

  Ömer koca

  12 gün önce

  hadi bee sen onu külahıma anlat

 • Azat gerçek

  Azat gerçek

  12 gün önce

  Ya bizene Türkiye adına

 • Amatör Youtuber

  Amatör Youtuber

  12 gün önce

  türkiyede eşini sevgilisini aldatan herkese cıplak foto atanlar yüzünden cok tartısıldı baska ülkede tartısılmadı bu kadar koronayı geci muhabbet neler oluyo watsapta

 • Mahmut Sami ÇEVİK

  Mahmut Sami ÇEVİK

  12 gün önce

  Açıklamaya göre yapılmak istenen gizlilik politikasındaki güncelleme çok sıradan bir durummuş gibi anlatılmış. Ancak işin gerçek yüzü bu kadar basit olsaydı whatsapp ya tamam ya devam demezdi.

 • Ciho Ciho

  Ciho Ciho

  12 gün önce

  Merhaba ben whatsap ı silmiştim. Şimdi geri adım attı diye açıklama geldi bende tekrar yükledim bu koşulları 15 mayıstan önce. Kabul mü etmiş oldum yani Yeniden yükleyince sözleşme imzalatıyor

  • Sayklon

   Sayklon

   12 gün önce

   evet ettin

 • Yasar Kaya

  Yasar Kaya

  12 gün önce

  Direk sildim canları cehenneme telagram yükledim aslanlar gibi

 • Zülküf Ercan

  Zülküf Ercan

  12 gün önce

  Mesele mesajlar değil artık mesele çifte standart. Yapıyorsan kimseyi muaf tutma

 • Sümeyye

  Sümeyye

  12 gün önce

  Madem tedirgin olacağımız bir durum yok peki neden 8 şubata kadar sözleşmeyi kabul etmezsek WhatsApp’ı kullanamıyoruz..Çelişkili bir durum🤔

 • TRASH ギャング

  TRASH ギャング

  12 gün önce

  tuşlu internetsiz telefon kullanın

 • Suleyman Akcay

  Suleyman Akcay

  12 gün önce

  Cehennem zebanileri yorum yapıyor devam

 • Art Book

  Art Book

  12 gün önce

  Merhaba, yeni açmış olduğum youtube kanalında çizim ve tasarıma yönelik videolar yüklüyorum. Son videomun yorumlar kısmında fikirlerinizi belirtirseniz o doğrultuda videolar çekmeyi planlıyorum. Teşekkür ederim :)

 • Muhammed Aydın

  Muhammed Aydın

  12 gün önce

  Birilerine medya malzemesi oldu komiğiz vallahi. Bir şey bedavaysa ürün sizsinizdir şaşıracak ne var Allah aşkına. Adamlar size mükemmel bir hizmet sunuyor hayrına mı yapacaktı günümüzdeki en önemli şey olan bilgilerinizi alarak tahsil edecekler. Bunun ekonomide iki seçeneği var ya direkt abonelik ücreti ödeyeceksiniz ya da para kazanmalarına aracı olacaksınız.

 • Walter White

  Walter White

  12 gün önce

  Ya bıktık mark: esprisini yapıp durmayın da insanların bu konudaki görüşü neymiş öğrenelim kabak tadı vermeye başladınız
  Ben de sırf dayatması ve ayrımcılık yapması ve niyetini belli etmesi yüzünden geri adım atsa da tepki için kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Kullanmaya devam edersek bu adam gider telegramı da satın alır. Telegram çok daha güzel bir uygulama, WhatsAppta olmayan faydalı işe yarar özellikleri de var.
  Zaten reklam için arıyorlar, internette her yer reklam artık boku çıktı , sırf bunun için reklam engelleyici kullanıyorum zaten milyonlarca dolar para kazanıyorlar doymayip daha reklam sokmak istiyorlar gözümüze.

 • Başar

  Başar

  12 gün önce

  Ben ve tanıdığım herkes topluca wp silip Telegram a geçtik.. mark oğlana para kazandırcağımıza Ruslar kazansın

 • CCC CCC

  CCC CCC

  13 gün önce

  BİLGİLER BİZİMDİR BİZİM KALACAK !!!!

 • Mustafa Akbulut

  Mustafa Akbulut

  13 gün önce

  Ne derseniz diyin gavur gavurdur asla yapacağından geri kalmaz sen istediğin kadar kendini inandır o bakmak istediğine bakar görmek istediğini görür sonuçta onun uygulaması istediğini yapar bizi de köle yapmışlar işte bak vazgeçemiyoruz hala bir açık arıyoruz ki kullanalım işte rezilligimiz bu derece fazla yazık halimize

 • Elif

  Elif

  13 gün önce

  Kabul etmekten başka seçenek sunmadıkları için sildim whatsapp'ı

  • Elif

   Elif

   12 gün önce

   @Sayklon hayır

  • Sayklon

   Sayklon

   12 gün önce

   instagram duruyormu

 • EDİZ

  EDİZ

  13 gün önce

  Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim ama aşğıdaki yazıları okumanızı istiyorum


  Ben Alone yani aslına Ediz 2 yıldır youtubede farklı içerikler çekiyorum fakat hala abone sayım 100 den az gerçekten desteğinize
  ihtiyacım var ve ben sizlere güveniyorum.Sizi kanalıma davet ediyorum,iyi günler

 • Murat ÖZ

  Murat ÖZ

  13 gün önce

  Çogu vaz gecemedi bile coguda kararsiz kaldi bir ay sonra herkes tekrar whsappta malesef

 • Şahin ELMA

  Şahin ELMA

  13 gün önce

  Artık çok geç tanıdığım herkes WhatsApp sildi telegrama geçti yani şu anda WhatsApp kullanmam için bir sebep yok ... Hem Telegram daha iyiymiş

 • mehmet cetin

  mehmet cetin

  13 gün önce

  Soru şu : Bu şeffafligi artirmak ve isletmelerin musterilerine ulasmasi dunyada sadece abd ve türkiyede mi gerekli avrupa birligi ve diger ulkelerde seffaflik ve isletmeler meselesine ihtiyac yok mu ?

 • BİR ANLAMI VAR BİR ANLAMI VAR

  BİR ANLAMI VAR BİR ANLAMI VAR

  13 gün önce

  Kullansam ne olur kullanmasam neolur çoooookkkk da şeyimdeeee sanki hayat vatsaptan mı ibaret alsın kendileri kullansın

 • EMRE BEGOVIC

  EMRE BEGOVIC

  13 gün önce

  O değilde övröpa daki gurbetçi akrabslar yine güleceklerdir bize... avvvvv yahni siz vağğ watsap gollonamamah,, ohhh biss döçlendde bole şeyleğğ yohhh, oowww öro öro.. 😂

 • Ahmet Batman

  Ahmet Batman

  13 gün önce

  Ben uykuluyken kabul ettim okumamıştım mesaj önemli olduğu için kabul et diyip geçtim

 • Mehmet Meydan

  Mehmet Meydan

  13 gün önce

  Yani diyorlar ki akıllı telefon kullanan kişiler takip altında 😊 Normal telefona dönmezsek iyidir. Nokia 3310'lar gözümün önünden geçti yahu

 • Galaksi Tarot

  Galaksi Tarot

  13 gün önce

  Merhabalar uygun fiyata tarot ve kahve falı baktırmak isteyenler instagramdan bana ulaşabilirsiniz @galaksitarot 🌌🔮

 • Efe Mutlucan

  Efe Mutlucan

  13 gün önce

  Acıklama için teşekkürler 👍

 • Efe Mutlucan

  Efe Mutlucan

  13 gün önce

  Yahu mark'ın benim mesajlarımla ne işi olur varsın okusun. İzin verdim gitti.

 • Şerif Çakır

  Şerif Çakır

  13 gün önce

  Bilişimci olmaya gerek dahi yok ama şöyle açalım;
  Bir bilgi bir sistem üzerinden geçiyor ama o sistem ben buna vakıf değilim diyecek.
  Çocuklar ancak inandırılabilir.
  Tüm uygulamalar böyle.
  Daha fenası Google ve iOS.
  Hatta markaların kendileri.

  • EMRE BEGOVIC

   EMRE BEGOVIC

   13 gün önce

   Onlar zaten artık işin piri olmuş, 😂

 • Furkan Köse

  Furkan Köse

  13 gün önce

  Abi diyor ki kiminle ne kadar süre konuştuğumuz vesayre fln o zaman bunun neresinde uçtan uca şifreleme var onu geçtik peki tarayıcı bilgileri diyor burda gizlilik varmı yok eee neresi gizlilik bunun ?

 • arsoy saifaldin

  arsoy saifaldin

  13 gün önce

  Bende ( bip) var daha kullanışlı ve özellikleri telegram'dan ve whatsapp'tan daha iyi buluyorum

 • Elif Tuğçe Açıkgöz

  Elif Tuğçe Açıkgöz

  13 gün önce

  Whatsapp:
  Alın size sözleşme
  -*Türkiye gruptan ayrıldı*

 • Enes Yolcu

  Enes Yolcu

  13 gün önce

  Şimdi bu watsap sözleşmesini şimdi kabul etmeyip 8 şubattan sonra atıyorum 25 martta kullanmaya başlasak kullanabilirmiyiz

 • İsmail Demir

  İsmail Demir

  13 gün önce

  Gelin Kardeşim kendi yaptığımız uygulama bip dönelim yerli ve milli

 • CHRİST. 66

  CHRİST. 66

  13 gün önce

  Thank you.

 • yusuf

  yusuf

  13 gün önce

  _aga bee_

 • Elif Yavuz

  Elif Yavuz

  13 gün önce

  Güvenim gitti artık kolay kolay kullanıcağımı sanmıyorum

 • أنور anoyr

  أنور anoyr

  13 gün önce

  WhatsApp gizliliğimize giriyor ve ben halka açık hale geldiğim için

 • MAX -TR

  MAX -TR

  13 gün önce

  Ya herkes telegrama bip e geçiyo napıcağını bilemeyenler varmı :(

 • Ayse Gözel

  Ayse Gözel

  13 gün önce

  Tuşlu telefon aldım gerek yok teknoloji ye

 • Refik Yoldas

  Refik Yoldas

  13 gün önce

  WhatsApp kuruluş merkezi nerede??? onu açıkla bilgiler nerede toplanıyor?????

 • Keloğlan Stars

  Keloğlan Stars

  13 gün önce

  Ben:Baba kresi kartının sifresi neydi?
  Mark Zuckberg: 18363 kardeşim sen bana sorsana ya baban ne bilcek 😂😂

 • Keloğlan Stars

  Keloğlan Stars

  13 gün önce

  Yorum

 • TOPRAK G

  TOPRAK G

  13 gün önce

  TELEGRAMA GEÇ DİK BİZ OKULCAK WHATSAPP NOLDU NE SORUNU VAR

 • Lakayıtlar

  Lakayıtlar

  13 gün önce

  YA TAMAM DA SON VİDEOMDA KAFAM YARILDI HALA TRENDLERE GİREMEDİK 😱ğğxpwğxğqğzğğqğzağğ?

 • Hasan Süzen

  Hasan Süzen

  13 gün önce

  Yapay zeka

 • Lakayıtlar

  Lakayıtlar

  13 gün önce

  SON VİDEOMDA KAFAM YARILDI SAKIN KAÇIRMAYIN HASTANEDE BİTTİ SONU

 • yunus keskin

  yunus keskin

  13 gün önce

  Whatsup türkiyede bitti. Nokta.

 • ELBİSTAN -LI

  ELBİSTAN -LI

  13 gün önce

  Daha önce biri bizi gözetlemiyor muydu? MERAK EDİYORUM

 • Hasan KANDALLI

  Hasan KANDALLI

  13 gün önce

  teşekkür ederim güzel ve iyi haber için vakit ayırdınız.

 • Irfan Tubatiryaki

  Irfan Tubatiryaki

  13 gün önce

  zamanında bi biz topa tüfeğe yatırım yapılcana teknolojiye yatırım yapılsaydı bu durumlara düşmezdik okadar kafası basan Türk varki ne yazıkki avurpya calısmak ta biz anca vatandasa nasıl vergi kitleriz top tüfek derdindeyiz tamam savunma sanayi önemli ama devir teknoloji devri ne olurdu bir türk arama motoru olaydı yada bip gibi yerli uygulamalar önplanda tutulmadı derdimiz wahasap oldu kaç gündür

 • Hakan ELMAS

  Hakan ELMAS

  13 gün önce

  🇹🇷🇹🇷

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  😀😀😀

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  💖💖💖

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  ❤❤❤

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  😍😍

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  💟💟💟

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  😄😄😄😄😄

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  😇😇

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  Bu adamı çok seviyorum❤❤❤❤💝💝💗💗

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  💝💝

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  ☺☺☺☺☺☺

 • Elvin Dağ

  Elvin Dağ

  13 gün önce

  ❤❤❤

 • Furkan Çelik

  Furkan Çelik

  13 gün önce

  Abi Sen Hangi Mesajlaşma Uygulamasını Kullanıcaksın?

 • GİZEMLİ ADAM

  GİZEMLİ ADAM

  13 gün önce

  abi günecelemeyi kabul etmek zorunlu kabul etmesen wp yi kulkanamasın o nu neden yapmış pekı
  cevabını verebilirsen sevinirim

 • Osman Dural

  Osman Dural

  13 gün önce

  Detayli anlatim ve bilgilendirmeniz icin tesekkurlrr ☺☺

 • Wess t

  Wess t

  13 gün önce

  Sözleşmeyi kabul etmeyince instagaramı da kullanamıyor muyuz ?

 • Merve Clk

  Merve Clk

  13 gün önce

  Midemiz bulandı bir kere...BİR DE NEDEN AMERİKA ve AB ayrıcalıklı tutuluyor? neden ya neden? neden zorunlu tutuluyoruz bir de?

 • Oyuncu Evi

  Oyuncu Evi

  14 gün önce

  Sıkıntı avrupaya farklı bize farklı olması. Çifte standarta karşıyım

 • Mustafa Kıyançiçek

  Mustafa Kıyançiçek

  14 gün önce

  BİPE GECİN MİLLİ WHATSHAPIMIZ

 • Limon

  Limon

  14 gün önce

  Whatsapp kullanmaya devam ne yapalım

 • özel_0 1

  özel_0 1

  14 gün önce

  Tesekkurler kafam karismisti

 • Nil’s Home

  Nil’s Home

  14 gün önce

  Sözleşmeden çok korkuyorum

 • Nil’s Home

  Nil’s Home

  14 gün önce

  Bu bana çok saçma geliyor
  neden whatsapp a güncelleme geliyor

 • Hülya Özel

  Hülya Özel

  14 gün önce

  Hayır yalan çünkü ben dün yaşadım sözleşmeyi kabul etmiştim benim bilgilerimi msj üçün bir kişiyle paylaştı birebir şahit oldum güvenmiyorum ve kullanmıyorum

 • Mehmet Hocanın Sazan Öğrencisi

  Mehmet Hocanın Sazan Öğrencisi

  14 gün önce

  Zuckerberg neyi kaybeder ki,😂 bizler onun yanında hiçbir şey değiliz. Zuckerberg dünya gündemine ve basımında olmak için yaptı. Belki binlerce aptal kişi WhatsAppı silmiiştir

 • Mehmet Hocanın Sazan Öğrencisi

  Mehmet Hocanın Sazan Öğrencisi

  14 gün önce

  Benim anlamadığım soru neden Türkiye ve abdye ayrımcılık var şu WhatsApp konusu siyasi bir güncellemedir umarım anlamışsınızdır🙏

 • Enes 6942

  Enes 6942

  14 gün önce

  En iyisi internetsiz tuşlu telefon kullanmak
  önceden Whatsapp mı vardı
  onun yerine sms atardık
  Eski tas eski hamam derim
  Bizi takip etmemeleri için önlemiş olurus .
  Peki sizin düşünceleriniz bu yönde olurmuydu?

 • YALNIZ ÖLÜLƏR GÖRÜR AZƏRBAYCAN TÜRKÜ

  YALNIZ ÖLÜLƏR GÖRÜR AZƏRBAYCAN TÜRKÜ

  14 gün önce

  DÜNYANIN SAHIBI ALLAH..yoneldenlerse onlarda.sizin haberiniz olmadan daima sizi izlerler.onlar ne istelerse olur

 • Beyinsizler

  Beyinsizler

  14 gün önce

  Güzel bebeler 😠😀😠😣🙄😆🙈🙈🤜😠🤜☺️👉🙈🙄😆😔😣😔😣🤜⛔🤜⭐⚽☺️🦁☺️🐯👉😆😠😣🤭🦁☺️🦁👉🍷😔🍷😠🐯😠🍷😠🍷😠😶😔😶😣😔😆⚽🙈🙈👉👉🙈☺️🤜👉🦁💛👉